Over mij

Mijn foto
Nunspeet, Gelderland, Netherlands

dinsdag 20 januari 2015

LVF Lied aanleren


LESVOORBEREIDINGSFORMULIER
NAAM STUDENT
Nur Ates
STUDENTNUMMER
KLAS
1C
STAGESCHOOL
STAGEBEGELEIDER
STAGEGROEP
 5/6
DATUM
VAK / ONDERWERP
 Muziek


VOORBEREIDING
Omcirkelen:       Dit is een  leerkrachtgedeeltelijk leerkracht-gedeeltelijk leerling leerling gestuurde les.
                          Dit is een zelfontworpen methode combinatie les.
DOELEN VOOR DE LEERLINGEN
DOEL(EN)
+ Welk type doel; kennis en inzicht, vaardigheid of attitude gerelateerd?
+ Wat moet deze les opleveren (product, specifiek en meetbaar)?
+ Welk gedrag wil ik oproepen/ wat moeten de ll tijdens de les oefenen of ervaren (procesdoel)?
Vaardigheidsdoel
Lesdoel: de leerlingen kunnen aan het einde van de les het lied ‘ De droomboom’ zelfstandig meezingen.
De kinderen moeten in elk geval het refrein en minstens 1 couplet mee kunnen zingen. Ik verwacht een actieve houding van de leerlingen en dat ze goed meedoen met mijn les. Het refrein doen we eerst een paar keer samen zingen en daarna beginnen we pas met de coupletten.
LESSPECIFIEKE BEGINSITUATIE
KENNIS / VAARDIGHEDEN
+ Wat weten en/of kunnen de leerlingen al?
+ Van welke vakspecifieke theorie, didactiek, leerlijnen maak ik gebruik?
De kinderen hebben in elk geval een blad waar de tekst op staat. Kinderen die het lied al kennen kunnen het zonder tekst meezingen.
Theorie: vorm, klank en betekenis
Vorm: variatie met 2 coupletten en herhaling met het refrein
klank : klankduur, klankhoogte, klanksterkte, klankkleur
betekenis : vrolijk meezing lied voor de bovenbouw
Didactiek: De leerlingen gaan op hen eigenplek  staan in het klaslokaal.  Ieder krijgt van mij een blad met de tekst. Ik geef aan wanneer wij beginnen met refrein en wanneer met de coupletten. Ik laat alles een keer horen via het digibord en vervolgens zing ik het een keer voor. Daarna klassikaal.
Leerlijnen: Goed opletten of iedereen mee doet en de tekst ook probeert mee te zingen.
ONDERWIJSBEHOEFTEN
+ Wat zijn de pedagogische en didactische onderwijsbehoeften van de groep?
+Indien van toepassing: Wat zijn specifieke individuele onderwijsbehoeften?
 De leerlingen van groep 5 zijn nogal stil. Willen wel graag met alles goed mee doen maar zijn nog ‘een beetje bang’. Handig dat het een combinatie klas is met groep 6. Als zij het doen doet groep 5 ook goed mee.
De leerlingen van groep 6 zijn altijd enthousiast en doen goed mee met zingen. Zij zijn een goede voorbeeld voor groep 5, want de leerlingen van groep 5 doen goed mee  dankzij hen.
BELEVING
+ Op welke ervaringen kan ik aansluiten?
+ Actualiteit (leefwereld)
+ Betrokkenheid
Er zijn  leerlingen die het liedje al kennen.  Aansluiten op de leefwereld van een leerling met het onderwerp ‘droom’
MATERIALEN
MATERIALEN
+ Wat moet ik klaarleggen, welke leermiddelen gebruik ik?
+ Op welke manier laat ik de materialen de lesinhoud ondersteunen.
+ Welke methoden, bronnen gebruik ik. (APA)?
-          Digibord om het lied te laten horen.
-          Blad met tekst van de droomboom.


LESOPBOUW
TIJD
-- Min
ACTIVITEIT
Wat doe ik? Wat doen de leerlingen?
Vorm
ISK
INLEIDING
+ Verwachtingen / doelen duidelijk maken
5
Ik vertel de kinderen wat wij gaan doen in deze les. Vervolgens laat ik het nummer via het digibord horen. Daarna zing ik het nog een keer voor.
KERN
Houd rekening met:
LESSTOF
+ Welke informatie komt aan bod, in welke volgorde en aan wie?
+ Hoe maak ik de lesstof toegankelijk en overzichtelijk?
+ Welke vragen stel ik en aan wie?
+ Heb ik goed voor ogen wat ik met deze les wil bereiken?
+ Pendelen tussen leerstof, leerling en leefwereld.
WERKVORMEN
+ Welke werkvormen kies ik en voor wie?
+ Hoe zorg ik voor voldoende variatie in werkvormen?
BEGELEIDING
+ Welke positieve kenmerken zijn er en hoe speel ik daar op in?
+ Hoe speel ik in op onderwijsbehoeften?
+ Hoe cluster ik de kinderen in groepen.
+ Hoe stimuleer ik de motivatie van leerlingen?
+ Hoe geef ik feedback aan leerlingen?

GROEPS
MANAGEMENT
+ Wat kan ik al voorzien en hoe reageer ik daarop+ Beurtverdeling
+ Pakken en opruimen materialen
+ Regels, afspraken
20
Tijdens het zingen gaan de kinderen staan. Ieder kind     krijgt een blad met tekst. Eerst luisteren wij op het digibord ‘de droomboom’. Als wij dat hebben gedaan zing ik eerst het refrein voor. Daarna de coupletten. Als alles duidelijk is zingen wij de droomboom klassikaal.
Ik vraag de kinderen of er herhaling in het lied zit zodat wij het makkelijk kunnen herhalen.
Ik zing met de kinderen een aantal keer het liedje. Na     een paar keer zingen ga ik ervan uit dat ze het nummer kennen.
Kinderen die het liedje al kennen kunnen zonder de tekst meezingen. Kinderen die het nog moeilijk vinden kunnen de tekst erbij houden.
Weghaal-methode: de tekst van een lied visualiseren met afbeeldingen, tijdens het aanleren wordt er steeds een afbeelding van het bord weggehaald.
De kinderen gaan allemaal achter hen eigen tafel staan. Zo voorkom ik dat de kinderen door elkaar gaan staan in de klas en niet meer goed opletten. Als de kinderen staan hebben zij gelijk ook een actieve houding.
Ik geef de kinderen complimenten en zorg daarmee dat zij goed mee blijven doen.
Aan het eind van de les vertel ik de kinderen wat ik ervan vond.










Ik kan voorzien dat de kinderen gaan lopen. Iedereen blijft achter zijn eigen tafel staan en ik kom de teksten uitdelen.

Tijdens het zingen doet iedereen actief mee. Er mag niet gelopen worden. Zingen is zingen en niet schreeuwen
KLAAR / NIET KLAAR+ Wat kan een leerling doen als hij klaar / niet klaar is?
De opdracht doen wij klassikaal dus er kan niemand eerder klaar zijn. Er zullen wel kinderen zijn die het lied eerder al kennen, maar die blijven meezingen tot wij gezamenlijk de les afsluiten.
AFSLUITING
+ Hoe bespreek ik de les na?
+ Hoe controleer ik of leerlingen de doelen hebben bereikt?
+ Hoe evalueer ik de les met de leerlingen?
 3
Ik vraag de kinderen wat zij ervan vonden. De laatste keer mag de tekst niet meer gebruikt worden en zing ik zelf niet meer mee. Ik kan dan kijken welke kinderen het lied al kennen door actief mee te doen en welke kinderen nog niet.

maandag 3 november 2014

Beeldend : Gekregen feedback

Feedback beeldend onderwijs voor Nur Ates
Feedbackformulier beeldend onderwijs.


opdrachtomschrijving: Herfstpark
naam maker: Nur Ates
naam feedbackgever: Jessica Roodbol


Geef hieronder feedback op zowel de product- als procescomponenten. Beoordeel alle componenten (1 = lage waardering, 5 = hoge waardering).


component
beschrijving
1
2
3
4
5
betekenis
Ik zie gelijk dat het een herfstpark is. De opdracht was ook om een herfstpark te maken. De kleuren zijn duidelijk aanwezig en ik zie een diepte in de opdracht.
x
vorm
Ja, er zijn goede kleuren gebruikt die horen bij de herfst. Ook moest er diepte te zien zijn. Ik zie een mooie horizonlijn die helpt om de diepte te laten zien.
x
materie
Er is gewerkt met materialen die bij de opdracht hoorden. Ik zie met kleuren die gemengd zijn. Geschilderd met kwasten.
x
beschouwing
Ik zie 5 foto’s ter voorbereiding van de opdracht. In de opdracht zie ik de bomen en bankje terug komen uit het voorbeeld.
x
werkwijze
Ik zie genoeg variatie in de tekening namelijk bomen, bankje, een pad en gemengde kleuren.
x
onderzoek
Ik vind het bankje echt heel mooi gedaan. Het is wel met structuur gemaakt.
x
eindoordeel:
tips en tops
Tip : In het vervolg wat meer bomen of wat anders om het wat voller te laten lijken.
Top : Echt een goede diepte te zien met de horizonlijn. Leuk bankje in de opdracht.

zondag 2 november 2014

Drama : Verwerking van feedback op ons instructie filmpje


Verwerking van feedback. 

Samengevat gaat de feedback die we hebben ontvangen op ons theatrale product hierover:  

Hierin kan ik me vinden:
In de punten die wij gekregen hebben op ons filmpje. Wij hebben geen lager cijfer dan een 4 gehaald.
Motivatie: 
Ik vond zelf ook namelijk dat het filmpje goed was. Ik zou mijzelf ook alleen de cijfers vier en vijf geven.
Hierin kan ik me niet vinden: 
Er staat niet iets in waar ik mij niet in kan vinden.
Motivatie:
 Misschien komt dit ook wel omdat het alleen is beoordeeld met cijfers en niet met een motivatie.
Op grond van de ontvangen feedback zou ik het theatrale product een volgende keer op deze wijze aanpassen:

Ik zou eerst wel willen weten waarom sommige dingen een vier hebben en de anderen een vijf. Als ik dit weet zou er misschien wel iets zijn die ik nog kan veranderen.

Muziek : Feedback voor Thijs Luijer


 

Feedback:

Feedback op de luisteropdracht van Thijs uit 1C

Een super leuke opdracht Thijs! Ik vind het goed dat je de kinderen eerst laat luisteren met ogen dicht zodat elk kind een eigen verhaal krijgt. Elk kind zou wat anders vertellen dan zijn klasgenootjes. Ik zou mij afvragen of er ook kinderen zijn die al door hebben dat er 4 verschillende stukken zijn, maar die toch wel een beetje op elkaar lijken. Ook is het mooi om te zien dat je de kinderen wil wijzen op de vier seizoenen hoe je die nou kunt horen nu zij weten dat het seizoenen zijn.  Nabespreken met de kinderen is een mooie afsluiting.

 

Feedback gegeven door: Nur Ates, klas 1C

Beeldend : Gegeven feedback op Jessica Roodbol


Feedbackformulier beeldend onderwijs

 

opdrachtomschrijving: Herfstpark

naam maker: Jessica Roodbol

naam feedbackgever: Nur Ates

 

Geef hieronder feedback op zowel de product- als procescomponenten. Beoordeel alle componenten (1 = lage waardering, 5 = hoge waardering).

 

 

component
beschrijving
1
2
3
4
5
betekenis
Ik zie gelijk dat het een herfstpark is. De opdracht was ook om een herfstpark te maken. De kleuren zijn duidelijk aanwezig en ik zie een diepte in de opdracht.
 
 
 
 
 
x
 
vorm
Ja, er zijn goede kleuren gebruikt die horen bij de herfst. Ook moest er diepte te zien zijn. Ik zie een mooie horizonlijn die helpt om de diepte te laten zien.
 
 
 
 
 
 
 
 
x
materie
Er is gewerkt met materialen die bij de opdracht hoorden. Ik zie met kleuren die gemengd zijn. Geschilderd met kwasten.
 
 
 
 
 
 
 
x
beschouwing
Ik zie 5 foto’s ter voorbereiding van de opdracht. In de opdracht zie ik de bomen en bankje terug komen uit het voorbeeld.
 
 
 
 
 
x
 
werkwijze
Ik zie genoeg variatie in de tekening namelijk bomen, bankje, een pad en gemengde kleuren.
 
 
 
 
x
 
onderzoek
Ik vind het bankje echt heel mooi gedaan. Het is wel met structuur gemaakt.
 
 
 
 
 
x
 
 
eindoordeel:
 
 
tips en tops
 
 
 
Tip : In het vervolg wat meer bomen of wat anders om het wat voller te laten lijken.
 
Top : Echt een goede diepte te zien met de horizonlijn. Leuk bankje in de opdracht.
 
 

 

 

Blogarchief